Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.

Learn more I accept I refuse
 • Anglicky
 • Slovensky
 • GHRP-6: alternatíva hGH?

  Čo je GHRP-6?

  GHRP-6 (peptid uvoľňujúci rastový hormón – 6) je peptidový hormón, v podstate hexapeptid. Obsahuje reťazec tvorený 6 aminokyselinami. Je to jeden z mnohých syntetických met-enkefalínových analógov zahŕňajúcich D-aminokyseliny, ktoré nie sú prírodného pôvodu. GHRP-6- je nepyrogénny prášok neobsahujúci mikróby, ktorý sa podáva intramuskulárne alebo subkutánne. GHRP-6 je jednou z látok vylučujúcich (sekretagog) skutočný ľudský rastový hormón (GHS).

  Mnoho látok vylučujúcich inú látku (v tomto prípade rastový hormón) sa používa v značnej miere pre svoje klinické aktivity a podporu zdravia. GHRP-6 stimuluje vylučovanie rastového hormónu (GH) rovnako, ako to robí samotný GH a poskytuje podobné účinky na svalovú hmotu, kĺby a pokožku. Má potenciál znižovať alebo aj rušiť niektoré príznaky nedostatku ľudského rastového hormónu (hGH).

  Legitímne a oprávnené použitie terapie náhrady hormónu je spôsobom potvrdenia dlhšieho a zdravšieho života s lepšími zdravotnými výsledkami. GHRP-6 je jednou z ciest poskytujúcich silu a energiu organizmu. Je však dôležité vedieť, že GHRP-6 sa líši od peptidu uvoľňujúceho rastový hormón a nemá žiadny účinok na receptor GHRH, no pôsobí hlavne na receptor sekretagoga hGH, ktorý je známy ako receptor pre grelín. Grelín je silným stimulátorom uvoľňovania rastového hormónu z prednej časti hypofýzy a je známym protektorom neurónov.

  Ako GHRP-6 podporuje hladiny hGH?

  GHRP-6 má osobitnú úlohu podpory hladín ľudského rastového hormónu. Tento peptid pôsobí v hypotalame a v hypofýze, aby sa uvoľňoval rastový hormón (GH). Poskytuje telu signál, aby sa spustila sekrécia a vylučovanie rastového hormónu (GH), a súčasne inhibuje somatostatín, čo je hormón zodpovedný za inhibíciu vylučovania rastového hormónu.

  GHRP-6 zvyšuje hladiny hGH aj redukciou vplyvu somatostatínu na hypofýzu. Navyše, má účinok na somatotropné bunky (bunky hypofýzy), ktoré podporujú uvoľňovanie GHRH (hormón uvoľňujúci rastový hormón) zvyšovaním produkcie cAMP, čo môže ďalej viesť k uvoľňovaniu hGH zo zásob somatotropných buniek.
  Injekcia GHRP-6 môže zvyšovať hladinu bazálneho rastového hormónu až 4-násobne, kým hladina IGF-1 zostáva posilnená sedem dní po tejto injekcii.

  IGF-1 je hlavným vehikulom, prostredníctvom ktorého hGH ovplyvňuje jeho neuveriteľné atribúty popierajúce vek. Vysoké hladiny IGF-1 sa prepravujú krvou a zvyšujú rýchlosť metabolizmu a poskytujú posilnené hladiny energie pre všetky typy fyziologickej funkcie. Ďalej IGF-1 pôsobí na stimuláciu zdravého rastu nových buniek v niekoľkých orgánoch a kostiach v celom tele.

  Výhody GHRP-6 proti HGH

  Výskumné štúdie ukázali, že stimulácia rastového hormónu pomocou GHRP-6 ponúka mnoho cenných účinkov: môže napr. zvyšovať svalovú hmotu, znižovať množstvo tuku v tele a zvyšovať výdrž a silu, čím dochádza k najlepšiemu použitiu produkcie ako aj vylučovaniu GH.

  Ľudský rastový hormón (hGH) ovplyvňuje absolútne každý aspekt funkcií nášho tela. Počas detstva je to hGH, ktorý reguluje podstatné aktivity súvisiace s rastom. Po prechode do dospelosti hGH tiež hrá významnú rolu, no jeho produkcia klesá so zvyšujúcim sa vekom. Teraz nastupuje rola GHRP-6. GHRP-6 pôsobí tak, že uľahčuje prirodzenú produkciu hGH organizmom. Pri podávaní exogénneho hGH môže tento nahrádzať len hormóny produkované organizmom a pomáhať zvrátiť proces starnutia. Na druhej strane GHRP-6 stimuluje produkciu a uvoľňovanie prirodzeného hGH.

  To nakoniec znamená, že nenastáva konkurencia prirodzeného hGH s exogénnym alebo syntetickým hormónom. Tento prirodzený hGH potom pomáha obnovovať optimálne hladiny rastového hormónu v tele a potvrdzuje mladosť a vitalitu organizmu, ktoré sa často strácajú s vekom klesajúcimi hladinami rastového hormónu. GHRP-6 poskytuje nielen oživujúce účinky hGH a jeho účinky proti starnutiu, no pomáha aj udržiavať zdravie hypofýzy. Niektoré z ďalších výhod GHRP-6 uvádzame podrobne ďalej.

  Prínosy GHRP-6:

  • napomáha úbytku hmotnosti
  • posilňuje telesnú výdrž a zvyšuje hladinu energie
  • poskytuje zdravší a rýchlejší metabolizmus
  • zlepšuje pružnosť pokožky, aby vyzerala hladšia a mladšia
  • redukuje pokles kože a vrásky
  • zlepšuje pamäť a zvyšuje koncentráciu
  • vracia späť sexuálnu energiu a zlepšuje výkonnosť
  • zvyšuje telesnú imunitu
  • podporuje hlbší, dlhší spánok a zlepšuje schémy spánku


  GHRP-6 dramaticky zvyšuje produkciu ľudského rastového hormónu počas spánkového cyklu. Tento hlboký uvoľňujúci spánok a zvýšená produkcia HGH podporuje schopnosť regenerácie a obnovy organizmu z každodenného života.

  „Pulzujúcim“ uvoľňovaním rastového hormónu GHRP-6 sa tento peptid stáva ďaleko lepším než exogénny hGH. Rovnako použitie sekretagogov ako GHRP-6 sa považuje za lepšie než použitie syntetického hGH, lebo prostredníctvom GHRP-6 existuje stimulácia prirodzeného uvoľňovania GH, bez zbytočného „odstavenia“ hypofýzy. Naša hypofýza je samotná dostatočne schopná sekrécie veľkého množstva GH.

  Výhradne na výskumné účely

  Napriek tomu, že účinky a prínosy GHRP-6 sa dlhodobo skúmajú, treba zdôrazniť, že momentálne je peptid stále určený len na vedecké účely. Preto by akékoľvek zistenia a pozorovania o celkovom pôsobení, mechanizmoch a prínosoch GHRP-6 mali pochádzať z výskumu v prísne vymedzenom prostredí.  Upozornenie
  Tovar ponúkaný predávajúcim prostredníctvom internetového obchodu je určený výlučne na vedecký a výskumný účel. Tovar ponúkaný predávajúcim predstavuje chemické látky, ktoré sa nesmú použiť pre ľudí alebo zvieratá, ako potraviny, potravinárske prídavné látky, lieky, zdravotnícke pomôcky, kozmetika pre ľudí alebo zvieratá. Žiadny z produktov ponúkaných predávajúcim nie je možné považovať za jedlo, prísadu do jedla, liek, výživnú látku, kozmetiku ani inú látku určenú na použitie pre ľudí alebo zvieratá. Žiaden z týchto produktov nemôže byť použitý na diagnostické alebo terapeutické účely.